Rozwój branży funeralnej i zachodzące w niej zmiany sprawiają, że istniejące już firmy wprowadzają zmiany, a nowe – znajdują dla siebie niszę. Targi funeralne to wydarzenia biznesowe skierowane przede wszystkim dla osób związanych z branżą pogrzebową. Oprócz prezentowania nowości i trendów rynku, stanowią one doskonałą okazję do promocji nowopowstałych przedsiębiorstw. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze targi funeralne na świecie, gdzie prezentacja swojej oferty stwarza możliwość dotarcia do potencjalnych nabywców z różnych stron globu.
Targi funeralne w Polsce
Targi Funeralne Memento im. Wojciecha Krawczyka w Poznaniu to największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo-Wschodniej. Jego organizacją zajmują się Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe. Warto podkreślić, że Targi Memento otrzymały rekomendację Międzynarodowej Federacji Organizacji i Firm Pogrzebowych FIAT-IFTA.
Necroexpo w Kielcach to targi międzynarodowe, gromadzące wystawców nie tylko z Polski, ale również z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii czy Rosji. Uczestnicy mają okazję wziąć udział w profesjonalnych seminariach dotyczących m.in. świeckiej ceremonii pogrzebowej czy zagadnień związanych z międzynarodowym transportem zwłok.
Targi funeralne na świecie – Europa
Tanexpo to wystawa odbywająca się co dwa lata we włoskiej Bolonii. Gromadzi uczestników z ponad 57 państw z całego świata. Trwające trzy dni wydarzenie obejmuje również liczne warsztaty, szkolenia i konferencje.
CBCE (Cremation & Burial Communication & Education) co roku organizują Cremation Society of Great Britain oraz Federation of Burial and Cremation Authorities. Jest to największe wydarzenie branżowe w Wielkiej Brytanii.
Funéraire Paris to targi organizowane co dwa lata, poczynając od 1987 r. Odbywają się w Parc des Expositions Paris Le, gromadząc ponad 250 wystawców oraz prawie 6000 odwiedzających z czego 20% stanowią goście zagraniczni. Uczestnikami są m.in. organizacje prasowe i zawodowe z branży pogrzebowej, producenci urn, trumien oraz nagrobków, a także właściciele domów pogrzebowych czy agenci ubezpieczeniowi.
Funermostra odbywa się w Hiszpanii, a konkretnie w Walencji. Targi słyną z licznie organizowanych warsztatów i wykładów m.in. z zakresu kremacji, florystyki pogrzebowej i kamieniarstwa.
Targi funeralne w Azji
AFE (Asia Funeral and Cemetery Expo & Conference) odbywają się w Hong Kongu i stanowią jedne z największych wystaw na świecie. Dają możliwość zaprezentowania zarówno tradycyjnych i sprawdzonych rozwiązań, jak również tych całkowicie innowacyjnych. Duże zainteresowanie wzbudzają np. biodegradowalne urny, czy trumny o nietypowych kształtach.
Targi funeralne na świecie – Ameryka
NFDA International Convention & Expo w poprzednich edycjach gromadziły od 100 do 500 wystawców oraz od 5 do 20 tysięcy odwiedzających. Organizacja NFDA zrzesza blisko 20 tysięcy członków reprezentujących ponad 11 tysięcy domów pogrzebowych na terenie USA i w 49 innych krajach na całym świecie. Na wystawie oferuje szereg specjalistycznych programów edukacyjnych, mających na celu unowocześnienie i podniesienie jakości usług świadczonych przez branżę pogrzebową.